Jaké jazykové kurzy teď frčí

Angličtina, španělština, němčina, francouzština. Standardní (a možná vlastně až nadstandardní) seznam jazyků, které se běžně v naší zemi vyučují na základních, potažmo i středních, školách.

Není překvapením, že je číslem jedna jazyk anglický, což můžeme dosvědčit zejména z našich kurzů. Firemní kurzy angličtiny, kurzy klasické ale i pomaturitní studium angličtiny stále patří mezi ty nejnavštěvovanější, a troufáme si tvrdit že nejen na naší škole.

Kurzy angličtiny zkrátka stále vedou a jsou na poli jazykového vzdělávání číslem jedna. Z vlastní zkušenosti však můžeme potvrdit, že postupně vzrůstá zájem taky o jazyky, které jsou v našich končinách již méně obvyklé. Mezi ně patří japonština, čínština, vietnamština, novořečtina, arabština, zvyšuje se však také obliba italského jazyka a comeback nastává i jazyku ruskému.

Praktický ruský jazyk

Jak už bylo řečeno, jazykem, který se opět vrací na své výsluní, je jazyk ruský. Tento fakt může způsobovat, jak počet ruských návštěvníků, jež se rozhodli strávit nějakou dobu v naší malebné zemi, ale také orientace velkých firem na ruský trh.

I přes politickou situaci české firmy ruský trh neopouští, přesně naopak – snaží se rozvíjet jeho potenciál. A jelikož ne všechny společnosti chtějí jít směrem tlumočnických služeb, je v nabídce mnohých zaměstnavatelů těchto firem možnost navštěvovat firemní jazykové kurzy, ve kterých si ruštinu zaměstnanci snadno osvojí.

Krásy jazyka italského

Tady se budeme držet relativně zeměpisně blízko. Italštinu a její melodičnost znají jistě velmi dobře všichni, kteří se někdy vydali směrem k apeninskému poloostrovu. A ještě navíc – znáte snad někoho, kdo by nefandil místní kuchyni?

I turisté z jiných zemí jsou občas překvapeni množstvím italských podniků, které v našich českých ulicích mohou potkat. Pizzerie, restaurace, a vůbec všechny další podniky, ve kterých jsou pizza a těstoviny základem denního meníčka.

Oblíbenost Itálie je u nás zkrátka moc dobře znát. Vždyť – do samotné Itálie vedou každoročně kroky více než půl milionu českých turistů. Proto se není taky divit tomu, že nám každým rokem přibývá studentů, kteří mají zájem právě o kurzy italštiny.

kurzy italštiny

Řečtina jako jazyk historie

Pro další jazyk nemusíme z Itálie chodit zas až tak daleko. Velice překvapivým jezdcem na závodišti jazykového vzdělávání je jazyk – opět pro Čechy a nejen pro ně – oblíbené letní destinace – novořečtina. My jen obdivně nad našimi studenty koulíme očima a sledujeme, jak se jazyka, vyvinutého ze staré řečtiny, nezalekli.

Ba ani zcela neznámého písma či anglicismů, rozšířených snad do všech jazyků, které známe! Mezi zajímavost určitě patří i fakt, že jsou to právě literární památky staré řečtiny, které lze v Evropě označit za vůbec nejstarší dochované.

Jestliže si tedy studenti novořečtinu osvojí, zvládnou hravě nejenom tyto starobylé texty, ale jistojistě taky tlumočení či překlady, které jim zase zvýší jejich možnosti na trhu práce.

Čínský jazyk pro obchod

Nechme kurzy němčiny v Evropě – a hurá do exotiky! Mnohé dnes nejspíš rostoucí zájem o čínský jazyk nepřekvapí –  jedná se především o důkaz tamějšího ekonomického růstu. Mimoto, čínštinou mluví na světě více než 750 milionů lidí, co z tohoto jazyka činí nejrozšířenější jazyk na zemi.

No a jelikož hodně českých společností s Čínou spolupracuje, není se čemu divit, že taky čínský jazyk zahrnují do své firemní výuky jazyků. Přestože nám čínské písmo i tonalita zpočátku mohou způsobovat noční můry, v dlouhém horizontu se její studium rozhodně vyplatí.

Vždyť, Česká republika řadí Čínu jako svého 4. největšího obchodního partnera a 2. největšího dovozce. A nesmíme zapomenout ani na řadu místních společností, které exportují na čínský trh!

kurzy němčiny

Tak který jazyk to bude? Exotická čínština nebo spíše melodická italština, která se v létě v Benátkách bude při objednávání zmrzliny určitě hodit? Ať tak či tak, určitě stojí za to prozkoumat nabídku kurzů Jazykové školy PELICAN v centru Brna.  Budeme se těšit na viděnou!

PELICAN

Sdílet článek