Letošní dovolená v Bulharsku aneb co rozhodně nevynechat

Rozhodli jste se letošní letní dovolenou strávit na Slunečném Pobřeží či v Primorsku? Skvělá volba! Bulharsko si zamilujete pro jeho odlišnost a kvalitní klientský servis. V nabídce naleznete luxusní komplexy, cenově přijatelné hotely i levnější penziony. Na své si přijde skutečně každý, ať už fandíte vodním sportům anebo dáváte přednost procházkám po historických centrech městeček.

Slunečné pobřeží a Zlaté písky

Obě tyto destinace mají své nej. Slunečné pobřeží se může pyšnit titulem největšího pobřežního letoviska s pláží dlouhou úctyhodných sedm kilometrů. Vyřádí se tu malí i velcí, ochutnáte místní speciality, zaplatíte si kurz vodního lyžování anebo zakotvíte v jednom z tamních barů.  Zlaté písky zase vynikají zlatožlutou barvou písku a proslulými diskotékami či varieté. Dovolená Bulharsko ale nabízí mnohem víc než jen hotely, moře a upravené pláže. Nabízí také historické kulturní dědictví v Nessebaru. Tři tisíce let staré město je zapsáno na seznamu UNESCO a je plné dřevěných domů, starověkých kostelů a keramických ozdob. Pro romantické duše se pak nabízí třeba Balčik s historickým muzeem či vápencovými útesy na obzoru. Za návštěvu rozhodně stojí i živá Varna, Údolí růží či jeskyně s vodopádem pojmenována dle burácení Ďáblovo hrdlo.

Vybírejte online snovou dovolenou

Bulharsko dovolená nemusí být pouze o lenošení na pláži, ale také o poznání. Pokud dáváte přednost jiným destinacím, obraťte se na zajetou a zkušenou cestovní agenturu, která už nyní nabízí atraktivní a cenově výhodné nabídky zájezdů na poslední moment. Kdo rád nakupuje dopředu, má možnost vybírat z nabídky first minute třeba zimní dovolenou v Čechách anebo podzimní víkend v termálních lázních v Maďarsku a na Slovensku. A kam se letos chystáte vy? Zvítězí u vás plážová dovolená, popřípadě dáte přednost českým horám, rybníkům a památkám?

Sdílet článek