Mandaly jsou synonymem relaxace

Pojem mandala je velmi často skloňován ve všech pádech. U nás se tyto specifické kruhy začaly objevovat až tehdy, kdy se začalo lidem doporučovat více relaxovat, odpočívat a užívat si sebe samé.

Z mandal, které jsou tak stejně staré jako lidstvo samo a již v paleolitu měli své místo, se tak stal ze dne na den symbol rovnováhy a jistoty.

Ze kterého se stal dobrý marketingový trhák, který trhá rekordy prodejů zejména u knihkupců, kteří nabízejí tuto formu relaxace v podobě omalovánky s mandalou a kteří se tak zaměřují na velmi populární antistresové omalovánky pro dospělé, které vám může v případě určitých psychických problémů či problémů s vaším nervovým systémem potažmo předepsat i váš lékař.

Stačí tak vzít již pouze do ruky fixu či pastelku a začít tvořit kruhy, které nás pomalu ale jistě dovedou k vytouženému pocitu štěstí a relaxace.

Rovnováha, jednota a radost ze života, to je mandala

Všechny kultury i náboženství vidí v mandalách symbol jednoty, sounáležitosti, rovnováhy a radosti ze života. Babylon, starý Egypt či Jáva se rozhodně netají na svých starodávných půdorysových stavbách těmito významnými kresbami, ve kterých viděli zejména zbožnosti hodnou radost ze života v té nejkrásnější možné formě.

Ne nadarmo je mandala v současné době na nejvyšší stavbě v Dubaji, kterou zdobí a lidé k ní vzhlížejí s otevřenými ústy. Andělské mandaly mají jednoznačně velmi blahodárné účinky nejen na náš psychický stav, ale i nás fyzický stav, o který je stejně tak nutné pečovat se vší láskou a pochopením.

Léčivé mandaly vás mohou uzdravit

Pokud se domníváte, že pojem léčivé mandaly je pouze smyšlený marketingový tah na zákazníky, mýlíte se. Léčivé druhy mandal totiž dokážou lidem opravdu ulevit od jejich zdravotních potíží.

Některé dokážou lidem pomoci v jejich boji s nemocí, jiným zlepší sluch, zrak či je uštědří zmírněním obtíží spojených s jejich pohybovým ústrojím či zvýšeným krevním tlakem a jinými civilizačními chorobami.

Každá mandala má totiž svůj naprosto specifický význam. Žádná navíc není stejná, každá se zabývá jiným zdravotním problémem, se kterým vám může pomoci.

léčivé mandaly

Antistresové omalovánky umějí divy

Pokud vám pro začátek stačí ke štěstí antistresové omalovánky, které bude zdobit celá řada různých mandal, můžete si například na e-shopu poznani-knihy.cz či v kamenné prodejně v Olomouci vybrat z opravdu pestrého sortimentu tohoto zboží.

Pokud jste tvořiví, jsou i takové, do kterých si můžete kromě vložených obrázků mandal vkládat i ty své, které vás momentálně napadnou.

Jelikož nejen vymalováváním těchto tvarů přicházíte na chuť žádanému odpočinku od každodenního stresu, který je v současné době všudypřítomný, ale i vlastní tvorbou upustíte uzdu své fantazie a zapojíte do vytváření tu správnou hemisféru ve svém mozku, tak směle do toho.

Sdílet článek