Objevte přírodní krásy Madagaskaru

Máte-li v plánu vydat se na exotickou dovolenou, určitě byste si měli promyslet cílovou destinaci. Spousta lokalit sice nabízí skvělé podmínky, nicméně jedná se už o vcelku známá a probádaná místa. Pokud vás láká nefalšovaná exotika v čele s panenskou přírodou a tropickými deštnými lesy, vyrazte na Madagaskar. Užívat si tady budete moci pohodových chvil u moře nebo na zajímavých trekových výletech. V čem je tedy Madagaskar výjimečný?

Čtvrtý největší ostrov světa

Madagaskar se nachází u jihovýchodních břehů Afriky a díky své rozloze je považován za čtvrtý největší ostrov na celém světě. Exotická dovolená v některém z místních letovisek bude typická zejména zajímavou přírodou. Ta je do značné míry ovlivněna vulkanickým původem ostrova. Důkazem budiž nejen sopečný masiv Tsaratanana na severu ostrova, ale i četná jezírka a vřídla s horkou vodou, na něž při procházce určitě narazíte. Moc hezká a netradiční je i místní flóra. Setkat se můžete jak s tropickými deštnými pralesy, tak i s horskými loukami, bambusovými křovinami anebo savanou. Potkat klidně v divoké přírodě lze lemury a některé druhy divokých šelem.

Příjemné klima zaručeno

Podnebí na Madagaskaru je tropické, nicméně v horách vládnou subtropy. Teploty se v průměru pohybují mezi 21 až 27 stupni Celsia. Na ostrově se rozlišují prakticky dvě hlavní turistické sezony. Jedná se o teplé období dešťů vládnoucí od listopadu až do dubna a o suché období, které panuje od května do října. Od března do prosince se hlavně v jihovýchodní části ostrova lze setkat s četnými cyklony. I proto se plánují zájezdy na míru, aby byla dovolená co možná nejklidnější.

Bezstarostná dovolená se vším všudy

Jestliže se chcete vydat právě na Madagaskar, vyplatí se využít nabídky CK Monoi, která nabízí na tomto ostrově hned několik destinací. Moderní dovolená na míru je tady úplně kouzelná.

Sdílet článek