Poznejte význam cizích slov

V dnešní době není problém komunikovat s někým na druhém konci světa. Často se stává, že se cizí slovo dostane do běžné mluvy našeho rodného jazyka. Už se vám někdy stalo, že váš kamarád používá slovo, jehož význam vám není úplně jasný? Snadno si vyhledejte, co znamená!

Nebojte se dokonale poznat používaná slova

Ne, nikdo nezná významy všech slov, které někde zaslechne. Nemusíte se obávat, že na vás budou jiní koukat udiveně, když se jednoduše zeptáte, co přesně konkrétní věta znamená. Stane se, že ani ten, kdo něco podobného řekl vám nedá přesné vysvětlení. Věřte, že hloupý se nezeptá, ale ani se nezajímá. Klidně zahrajte, jak všemu perfektně rozumíte. Jakmile se vrátíte domů, najděte si slovník cizích slov, kde se objeví klidně i několik vysvětlení. A pokud máte mobilní telefon s internetovým připojením, využijte výhodu rychlého přístupu do online rozhraní slovníku. Každá znalost se hodí. Projdete se mnohými dalšími neobyčejnými slovy a pak druhý den můžete i vy používat mluvu obohacenou o několik nových slůvek.

Odhalte tajemství zapomenutých slov

Do současné slovní zásoby se stále dostávají nové výrazy. Jenže se to děje i naopak, některé z ní zmizí, protože se stanou zastaralými. A když se s něčím náhodně setkáte, zase nastane stejný problém – nevíte, co to vyjadřuje. Ani tento význam slov vám nezůstane utajený, když se mrknete do slovníku a zjistíte, o co vlastně jde. Jedná se především o správné pochopení, protože si lze něco vyložit jinak, než bylo míněno. A kvůli neznalostem občas vznikají úplně zbytečné konflikty. Ve slovníku lze využívat dělení podle oborů, kde se nejčastěji používají. Stačí zadat, co vás zajímá, ale také je umožněno procházet obsah podle počátečních písmen. Najdete zde i dobrý bonus v podobě diskuze pod každým slovem, kde se mnozí zapojují se svými názory a zkušenostmi s používaným výrazem.

Sdílet článek