Představujeme elektrická vozítka pro seniory

S věkem postupně přichází více a více starostí, které musí senioři řešit. Jednou z těchto nepříjemností bývá omezená pohyblivost, která jim znemožňuje dosavadní volnost. 

Elektrická vozítka pro seniory jsou dokonalou alternativou, jak dopřát seniorům více ze svého dosavadního běžného života. Pro většinu bývá největší oporou společnost, pokud se tedy nemohou dostat do své oblíbené kavárny na kávu a dezert, ovlivňuje to i jejich psychiku.

Jaké jsou druhy elektrických vozítek?

Chcete si vybrat elektrické vozítko, ale nemáte jistotu, že se vám žádné nebude líbit? Tuto obavu můžete okamžitě pustit z hlavy, neboť na výběr máte nejen mnoho druhů barev, ale také stylů. Vozíky jsou vyráběny buď tříkolové nebo čtyřkolové.

Pro koho jsou vozítka určena?

Pokud potkáte ve městech elektrická vozítka pro seniory, většinou na nich sedí starší lidé. Pravdou však je, že tato vozítka nejsou určena výhradně starším osobám. Jejich využití najdou i u mladších lidí, kteří mají určité zdravotní problémy, které nejsou dočasné.

Jaké jsou jejich přednosti?

Elektrická vozítka mají několik nesporných výhod, proto jde jejich popularita nahoru.

  • Flexibilita a pohyblivost – největší předností vozítka pro důchodce je flexibilita a pohyblivost. Osoby, které jsou na vozíky upoutány, nemusí spoléhat na asistenty nebo rodinné příslušníky, aby se mohli dostat třeba do obchodu.
  • Bezpečnost – vozítka mají stabilní základ, který drží celou konstrukci. Není nutné se bát, že při nájezdu na hrbol spadnete dolů. Bezpečnost také zajišťují sedačky, které jsou kvalitní, mají opěrky po obou stranách a opěrku hlavy.
  • Příslušenství – zatímco běžné vozíky nemají prostor pro převoz věcí, zde můžete využít nejen prostor u nohou, ale také košíky, které jsou nedílnou součástí většiny elektrických vozítek pro důchodce.
  • Nosnost – pro výběr není komplikací ani nosnost. Vozíky mají předepsanou nosnost do výše 150 kg.
  • Terén – elektrické vozíky jsou vybaveny motorem o síle 1 000 W. Baterie je dosažena s dojezdovou vzdáleností odhadem 70 km na jedno nabití. Vozíky zvládají i horší terén, nemusíte se tak omezovat pouze na prostory cyklostezky. V horším terénu musíte počítat s větší spotřebou baterie, což dojezdovou vzdálenost poměrně krátí.
  • Požitek z jízdy – elektrické vozíky jsou velice tiché, v přírodě si tak vychutnáte pouze zpěv ptáků, nikoli hluk motoru. Elektrické vozíky se mohou pohybovat na pozemních komunikacích, znalost silničního provozu a dopravního značení je povinností.

Motoe.cz

Co může omezit výběr elektrického vozítka?

Při výběru narazíte i na nevýhody, které tak úplně nejsou nevýhodou ze strany výrobce.

  • Pořizovací cena – pro některé potencionální zákazníky bývá pořizovací cena vozítek příliš vysoká.
  • Skladnost – většinou jsou elektrické vozíky užívány především venku. I když nejsou příliš široké, ne všechny bytové prostory jsou pro jejich pohyb uzpůsobeny. Když tedy přijedete domů, potřebujete prostor, kde vozík odstavíte. Prostor, kde budete vozík parkovat, by měl být také přizpůsoben pro okamžité nabíjení. Usnadníte si tak neustálé vyndávání baterie.
  • Váha – váha běžně nemusí hrát příliš velkou roli, pokud ale potřebujete s vozíkem cestovat ve voze, může být právě váha komplikací. Pro cestování je také důležité, aby byl vozík rozkládací, v opačném případě potřebujete prostorné auto a upevnění, aby vozík svévolně ve voze necestoval.

Elektrické vozíky pro seniory od českého výrobce najdete na stránkách – Motoe.cz pod jejich vlastní značkou Racceway.

Sdílet článek