Profesionální dopravní značení vám realizuje odborná firma

Dopravní značení je něco, s čím se setkáváme denně. Ať už jsme řidiči nebo ne. Dopravní značky je však potřeba využívat také u soukromých objektů, třeba na parkovištích, kde jejich instalaci nezajišťuje správce komunikace nebo místní samosprávní celky, ale je to na soukromém subjektu. V takovém případě je potřeba se obrátit na odbornou firmu, protože dopravní značení podléhá zákonným pravidlům. Zákon přesně stanoví, jak mají značky vypadat a jak mají být instalovány. Je tedy nutné si vybrat spolehlivou firmu pro realizaci takové zakázky.

Odborná instalace

Vhodná realizační firma musí držet potřebná osvědčení pro instalaci dopravního značení. Dobrá firma vám také zajistí vše, a to od samotného návrhu až po realizaci značení. Jedna z takových spolehlivých firem zajišťuje například dopravní značení v Brně. Pokud vše svěříte do rukou odborné firmy, nebudete mít tedy s ničím starosti. Především budete mít jistotu, že vše je instalováno podle pravidel stanovených zákonem. V budoucnu vás tak nebudou čekat žádné problémy s legislativou. 

dopravní značení v Brně

Tyto firmy se zaměřují na instalaci všech obvyklých typů značení, kde patří: 

  • Svislé dopravní značky (pevné a přenosné)
  • Vodorovné dopravní značení

Varianty dopravního značení

V prvním případě hovoříme o klasických dopravních značkách, což je asi zřejmé. Může však být dvojího druhu. Svislé dopravní značení je ve své klasické podobě zabudováno pevně, mělo by být dobře viditelné a nemělo by se schovávat za překážkami, které by znesnadňovaly jeho identifikaci. 

Může být ale také v provedení přenosném, což ale lze často řešit výhodně pouhým pronájmem. Přenosného značení se pak využívá zejména na stavbách nebo prostě kdekoliv tam, kde je potřeba umístit značky pouze po omezenou dobu.

Svislé dopravní značení

V případě vodorovného značení se potom jedná o čáry na povrchu vozovky. Ty jsou nanášeny speciální odolnou barvou, která odolává povětrnostním vlivům. Tyto čáry mohou vyhrazovat např. parkovací místa a podobně.

Sdílet článek