Slivovice

Švestky jsou úžasné ovoce. Jste-li spíše na sladké, pak ze své úrody švestek vyrobíte nejspíš voňavá povidla nebo chutný kompot. Milovníci alkoholických nápojů však raději přetvoří namodralé plody v tekutou slivovici s poměrně vysokým obsahem alkoholu. Ta domácí mívá až 51 %, což při polknutí každého loku je pořádně znát.

Slivovice od Rudolfa Jelínka

K nejznámějším českým výrobcům slivovice patrně patří likérka Rudolf Jelínek, která sídlí v městě slivovicí vyhlášeném – ve Vizovicích. Na výběr máte hned několik druhů tohoto třikrát páleného destilátu. Bílou slivovici připravuje Rudolf Jelínek z toho nejlepšího švestkového kvasu už od 19. století. Zlatá slivovice zraje 3 roky v dubových sudech, než je nabídnuta konzumentům na trh. Kontaktem s dubovým dřevem získává slivovice netradiční zlatou barvu a chuť, kterou je možné připodobnit chuti koňaku nebo brandy.

Kvalitní české švestkové destiláty

Trh s destiláty ze švestek je poměrně široký, ostatně výroba slivovice patří k českým tradicím. Proto i ten, kdo chce slivovici darovat jako prezent, má z čeho vybírat. Co byste říkali 50% Sudličkově slivovice? Za její charakteristickou vůní a jemnou, středně aromatickou chutí stojí kvalitní vyzrálé švestky.

I z podrcených švestek vzniká výborný alkoholický nápoj

Ti z vás, kteří mají rádi Jeseníky, možná raději dají přednost slivovici, která je vyrobená ze švestek, pěstovaných v předhůří těchto hor. Podrcením plodů bez poškození pecek a kvašením za stálé a nízké teploty se získává co nejintenzivnější aroma slivovice Ullersdorf.

Destilát vyrobený z odpeckovaných švestek

Karfíkova slivovice z lihovaru a palírny Karfíkův dvůr si zakládá na tom, že její destilát je vyrobený pouze z pravých odpeckovaných švestek domácích. Tímto výrobci docílili jemné vůni po švestkách s maximální švestkovou chutí.

Představili jsme vám některé slivovice z bohaté nabídky internetového obchodu Pan Alfréd. Jeho výhodou je možnost pohodové objednávky zboží v klidu domova. Jste-li z Prahy, můžete využít rozvoz zboží zdarma.

Sdílet článek