Vitríny a jejich využití v obcích

Přemýšlíte, že byste pro svou obec nebo firmu nechali zhotovit venkovní vitrínu? Podívejte se na základní atributy, které by měla mít. Z těchto požadavků nesmíte slevit, abyste měli jistotu, že vám vaše peníze za rok nezničí výkyvy počasí. 

Vitrínu je dobré zapustit do země

Venkovní vitrína má zásadně jiné požadavky, než jaké klademe na běžné výstavní systémy. Nyní je potřeba, aby byly dodrženy postupy a požadavky, které nám zajistí bezpečnost a dlouholetý provoz naší instalace. Pokud si přejete, aby vám vitrína před vaší firmou nebo v prostoru vaší obce vydržela, zvolte lehký a pohledný profil, který nebude nijak narušovat okolí. Stojan ale přitom musí být dostatečně pevný – ideální materiál je zde ocel. Obvykle se jedná o dvoudílný ocelový stojan, u kterého je jeho spodní část zapuštěna do země. Bezpečné ukotvení je prostě základ. 

Hliníkové profily vydrží rozmary našeho počasí

V České republice známe všechny možné projevy počasí. V létě jsou všechny materiály, které se venku vyskytují, vystaveny velmi silnému slunci. V zimě se teplota dostává až pod dvacet stupňů Celsia pod nulou. Proto je potřeba najít materiál, který by zvládnul tato teplotní rozpětí. Samozřejmě je ještě potřeba počítat s tím, že bude pršet i sněžit. Jako materiál, který je vhodný pro vnější použití, se často vyzdvihuje hliník. Vydrží skutečně mnoho. Eloxované hliníkové profily jsou pak zárukou výdrže, kterou jiné materiály skutečně neznají. 

Zámek a osvětlení

Samozřejmě si přejeme, abychom to byli pouze my, kdo bude do vitríny vkládat informace. Proto je potřeba ji opatřit patentním zámkem. Mnohé provozovny si pro sebe přejí mít vitrínu s LED osvětlením. To se vyznačuje nízkou spotřebou a vysokou svítivostí. Pokud budete nabízet menu, lidé si jej budou mít možnost snadno přečíst i v nepříznivém počasí nebo ve tmě. 

Vitríny určené do exteriéru musí splňovat tyto základní požadavky.

Sdílet článek